Nezařazené

Pravěká zvířata

Je všeobecně známo, že zvířata jsou společně s rostlinami nejstaršími obyvateli naší planety. Byli tu už miliony let před tím, než se vůbec objevili první lidé. Ale jak vypadali a jací vůbec byli? Připravili jsme pro Vás výčet těch nejznámějších:

dinosaurus

·         Mamuti
Když se řekne slovo „mamut“, každý si jistě představí něco obrovského, nicméně, je to pověra – většina mamutů byla dříve velká asi jako slon. Výjimkou byl akorát mamut čísařský, který byl vysoký až 4 metry a jeho váha dosahovala dokonce až 8 tun. Nicméně, dochovali se i zmínky o mamutech trpasličích.

·         Šavlozubý tygr
Tito tygři žili v době před až 8-mi miliony lety v Americe, nicméně v dnešní době jsou již zcela vyhynulí. Typické pro ně byly dlouhé, zoubkovaté špičáky, ostré jako nůž. Dokázali doširoka rozevírat čelist. Díky tomu si mohli dovolit zaútočit na kořist o mnoho větší, než je on sám.

ještěr

·         Triceratops
Říkalo se mu taktéž  „hrozná třínohá hlava“. Je to vlastně jen rohatý dinosaurus, který byl vysoký až 3 m a dorůstal do délky až 9 m. Vážil dokonce až 10 tun. Je to jeden z největších dinosaurů, který žil ve stádech.

·         Dinosaurus
Dinosauři jsou řazeni mezi plazy, kteří byli dříve bráni jako takoví nepsaní velitelé živočišné říše v období druhohor. První datování dinosaurů dosahuje až do období triasu, které je počítáno do doby před 250-ti miliony let. Dinosauři od jakživa patří mezi nejoblíbenější hračky našich dětí, jelikož jejich podoba je dochována dodnes a navíc byla o nich natočena spousta filmů, což je v dnešní době pro děti velice zajímavé. Jak by to tedy vpadalo, kdyby nastal omyl matky přírody a dinosauři tu s námi žili pořád?

zrcátko

Věřím, že po přečtení si pořízení nějakého neobvyklého zvířátka jistě rozmyslíte a pořídíte si pejska či kočičku, kteří jsou jako domácí zvířata nejvděčnější a vy se na dinosaury a jiné budete dívat raději jen v televizi.