Čtení, čtení, nad něj není

Ať už patříte k náruživým čtenářům, nebo se ke čtení teprve odhodláváte, zima je pro dobrou knihu jako stvořená. Většina z nás najde pod stromečkem alespoň jeden hranatý dárek, a není nic lepšího, než se rovnou začíst. I pokud ale patříte mezi těch pár, které knížka letos jako dárek minula, louskání písmenek nelze než doporučit. Proč?
stoh knih
·         Čtení je skvělé novoroční předsevzetí. Na rozdíl od každodenního cvičení nebo učení se nového jazyka, přečíst si před spaním pár stránek není tak složité. Kromě toho, že čtení před spaním má prokazatelný pozitivní vliv na kvalitu vašeho spánku, je to také skvělá rodinná nebo partnerská aktivita. Děti si brzy zamilují společné chvíle nad knihou, a máloco je romantičtější než usínat za zvuku hlasu vašeho miláčka.

·         Ukrátíte dlouhou chvíli. Znáte ty momenty, kdy čekáte u lékaře, jedete autobusem, nebo třeba pijete kávu? Skoro každý si v ten moment začne hrát s mobilem, pročítat zprávy nebo třeba zaskočí na chat. Buďte originální. Vytáhněte si knížku, a nechte se unést do vzdálených světů a ponořte se do cizích osudů. Nejen, že svůj čas využijete smysluplně, ale čtením si navíc i pročistíte hlavu

·          Vždycky je o čem mluvit. Pokud nejste zrovna konverzační umělec, pak je čtení skvělým záchytným bodem, od kterého se dá v rozhovoru odrazit. A je to rozhodně zajímavější než počasí nebo současná politika. Skrze povídání o knížkách se můžete skvěle seznámit, a z knižního vkusu rychle poznáte, co je dotyčný zač. Koneckonců, ne nadarmo se říká: „řekni mi, co čteš, a já ti řeknu, jaký jsi.“

ruka na knize
·         Už nikdy ponožky. Knihomolové skoro nikdy nedostávají nechtěné dárky. Před Vánoci, narozeninami či jakýmkoli dalším výročím prostě zveřejní seznam titulů, o které mají zájem, a všichni dárci si vyberou. Jen je potřeba pohlídat, abyste ten samý titul nedostali šestkrát. 
Čtení je zkrátka bezkonkurenční zábava pro každého.