Jak se připravit na začátek školy bez stresu a paniky?

Návrat do školy po prázdninách není nikdy tak docela jednoduchý. Dny plné vstáváni o poledni a usínání v půlnoci jsou u konce, přestože vaše děti se vás mohou snažit přesvědčit o opaku. Je však důležité být striktní a pomoci jim si přivyknout školnímu režimu před tím, než škola začne, aby se později mohly soustředit na výuku a úkoly. Správný start školního roku je základem pro jeho úspěšné dokončení, a proto je důležité brát přípravy vážně a neotálet.

nervózní studentka
Kde ale začít?

 

1.        Upravte spánkový režim

Začněte budit své ratolesti a posílat je do postele dříve klidně dva až tři týdny před začátkem školy. Zvyknou si tak na nový režim a ranní vstávání pro ně nebude šokem.

 

2.       Nakupte školní potřeby

Ať už se vaše dítě chystá na základní či střední školu, bude potřebovat školní pomůcky. Sepište si seznam dříve, než začnou slevy, abyste potom věděli, co přesně hledáte. Nezapomeňte také nakoupit sušenky či jiné svačinky, které si s sebou může vaše dítě vzít do školy.

 

3.       Limitujte používání telefonu nebo počítače

Pokud se prázdniny nesly v duhu počítačových her či hodin strávených na sociálních sítích, je na čase pomalu snížit dobu, kterou vaše dítě tráví u počítače nebo telefonu. Nemusí jít nutně o drastické změny, stačí vymezit daný čas, ve kterém smí používat počítač, nebo maximální čas, který smí strávit na telefonu. Pokud se tato změna střetne s odporem, zkuste představit nové aktivity, které nahradí elektroniku a zabaví vaši ratolest před začátkem školy.

 

4.       Určete cíle

…a nezapomeňte na odměny! Ať už jde o zlepšení známek nebo výběr koníčků, ujistěte se, že vaše cíle jsou jasné, a že za dosažení těchto cílů čeká vaše dítě odměna. Neříkejte proto, „musíš mít lepší známky,“ ale raději, „musíš se v dějepisu zlepšit ze trojky na dvojku.“ Stanovení jasných cílů bude pro děti pochopitelné a odměna jim bude jistou motivací.

vybarvené obrázky

 Ať už je vaše dítě jakkoli staré, stoprocentně ocení jakoukoli podporu a pomoc se začátkem nového školního roku, a společně vám půjde překonat všechen zmatek a stres mnohem jednodušeji!

5/5 - (1 vote)