Nezařazené

Na koberci ani na dlažbě se neuzemníte

Možná jste již slyšeli o vlivu energií na náš organismus, které rezonují s denními cykly. Nejde však jen o energii sluneční, nebo působení gravitace či magnetického pole, jde i o tzv. uzemnění. Být v kontaktu se zemským povrchem totiž znamená pro živé organismy zásadní moment, z něhož čerpají svou životní sílu. Nejlépe uzemněné jsou pochopitelně rostliny včetně stromů a keřů, nejméně ptáci, ale i ti usedají na zem, aby se nasytili. V této souvislosti lze bohužel konstatovat, že nejméně uzemněným tvorem je člověk.
boxer na koberci
Nebylo tomu tak vždy, lidé se dříve pohybovali v přírodě v mnohem větším měřítku a především chodili bosi. Dnes chodíme převážně obutí, trávíme navíc většinu času v zaměstnání na umělém povrchu a to má neblahý vliv na náš imunitní systém a celkový energetický obraz naší aury.

Co s tím

Někteří lidé to řeší svérázně, mají doma instalované vodivé předměty propojené s bezpečnostním nulovým vodičem (kolíkem) v zásuvce elektrického proudu a ten je propojuje se zemí. Stačí na předmět občas stoupnout bosou nohou nebo se jej dotýkat rukama či jinou odhalenou částí těla.
Zda je to ideální řešení, posuďte sami, přirozenější je však vyjít častěji do přírody a snažit se venku chodit tak, jak to prováděly děti ještě v polovině dvacátého století. A byly rozhodně zdravější a otužilejší.
hnědý koberec

Koberec, dlažbu nebo dřevo

Jestliže se budete rozhodovat, jaký povrch v interiéru vašeho bytu zvolit, řiďte se pouze svou vlastní intuicí, která vám napoví, že podstatné je vaše pohodlí, nikoli uzemnění. Uzemnit se v obýváku totiž není možné ani přírodním, ani umělým povrchem. Musely by totiž být elektricky vodivé a byli byste odkázáni pouze na kovové pláty nebo vodní jezírko. A tak dilema , zda vybrat nadýchaný měkký koberec, nebo chladný vinyl či keramiku, je čistě ve vaší režii v rozhodovacím procesu pohodlí versus design.