3 hlavní oblasti SEO a jeho cena

Hodně podnikatelů a majitelů webových stránek neví, co od SEO, neboli optimalizace pro vyhledávače očekávat. Je několik věcí, které si musíte uvědomit jako první. Rozhodně nejde o práci, kterou může dělat každý. Pro laiky v oblasti online marketingu a optimalizace jde o složitou činnost, která zabere hodně času. Dále je zapotřebí si uvědomit:

  • uživatele si nemůžete koupit,

  • úspěch neuvidíte přes noc,

  • nelze ho jednoduše zapnout a nastavit.

Copywriter laptop práce

Jde o těžkou práci, která vyžaduje hodně času. Rozpočet je přitom důležitá věc. Hodně záleží na tom, co potřebujete, v jaké jste fázi a jaké jsou vaše představy. Zaplatit můžete dva tisíce, ale i dvacet tisíc za měsíc. Cena SEO optimalizace se liší mezi freelancery a společnostmi. Agenturu doporučujeme, protože získáte všechny specialisty najednou.

3 nejdůležitější oblasti, na které se soustředit

Google je složitý a jeho rozhodování ideálních výsledků pro uživatele záleží na desítkách faktorů. Skvělá zpráva pro vás je, že stačí se skutečně věnovat třem oblastem, díky kterým se v organickém vyhledávání dostanete na vyšší pozice. Jdeme na to.

Žena čtení online

Obsah

Tohle není žádná novinka. Obsah je to nejdůležitější na každém webu. Důležité je, abyste se zaměřili na klíčová slova, ale nepřeháněli to. Dali si záležet na gramatice a stylistice, jinak to nikdo číst nebude a budete působit neprofesionálně. Snažte se vždy psát o důležitých věcech. Pokud nemáte nic nového, nepublikujte jen proto, abyste byli aktivní.

Linkbuilding

Zpětné odkazy jsou absolutně klíčové. Musí působit přirozeně. Dávejte je tam, kde dávají smysl a rozhodně je nekupujte. Odkaz na článek o látkových plenách bude v diskuzi o sportovních botách působit směšně a snížíte tak svou důvěryhodnost.

Struktura

Zde je několik aspektů, které stojí za to zmínit. Jde rozhodně o rychlost načítání. Stránky by měly být průchozí pro roboty a indexovatelné. Velmi důležité je dnes ujistit se, že jsou kompatibilní i pro mobilní telefony, na kterých dnes vyhledává většina lidí.