3D tisk Olomouc

Nacházíme se v době, která prochází velkým rozmachem digitálních technologií. Digitální technologie nám nabízí neustále nové možnosti a příležitosti. Jednou z takových jsou také 3D tiskárny, které v posledních letech získaly na velké oblibě a staly se oblíbeným pomocníkem v mnoha průmyslech, firmách či domácnostech. 3D tiskárny nám ulehčují práci, ale také šetří čas. První 3D tiskárna pochází již z roku 1988, v té době však tiskárny sloužily pouze ve velkých průmyslech, protože nebyly dostatečně proslavené a pro obyčejné lidi cenově dostupné.

3D tiskárna

Jak 3D tiskárna funguje?

3D tiskárny fungují jednoduše. Do tiskárny se přidává materiál, který je postupně odebírán až do doby, než vznikne požadovaný objekt. Tisk může být samozřejmě různobarevný, jako u klasických tiskáren. A jak tiskárna pozná, co má tisknout? Na to existují speciální programy, ve kterých je třeba nakreslit či vytvořit digitální předlohu, podle které bude 3D objekt vytisknutý.

3D objekt

Jaká je cena 3D tiskárny?

Nejlevnější 3D tiskárny jsou dostupné téměř pro všechny. Jejich pořizovací cena se pohybuje od 5 tisíc. Samozřejmě existují i tiskárny o několik tisíců či desítek tisíců dražší, které nabízí více možností. Pro domácí potřeby však stačí ty levnější.

Co když potřebuji vytisknout 3D objekt a nevyplatí se mi pořizovat tiskárnu?

Možná jste v situaci, kdy potřebujete vytisknout jeden nebo více 3D objektů, ale nevyplatí se vám kupovat 3D tiskárnu. V tom případě existují firmy, které to udělají za vás. Buď jim donesete digitální předlohu nebo Vám podle vašich požadavků předlohu vytvoří. Poté vám vytisknout hotový objekt. Ten může být velký od několika milimetrů po několik centimetrů. Nejčastěji se tisknou například reklamní předměty nebo hračky, ale vytisknout můžete téměř cokoliv.

A pokud jste z Olomouce, pak vám mohu doporučit firmu 3D tisk olomouc 3D-tiskni.