Havarijní služby se týkají nejen Integrovaného záchranného sboru, ale i instalatérů

Každý z vás ví, co je to havárie, jsou to události vznikající nepozorností, nedbalostí, únavou a dalšími negativními jevy, i když mnohé z nich mohou být způsobené pouhými fyzikální jevy, jejichž průběh nemusíme mít zcela pod kontrolou. Například havárie vodovodního řadu v důsledku silného mrazu, havarijní situace u zaneseného odpadního, kanalizačního potrubí anebo havárie v domě na topném systému.

umývání rukou v umyvadle

Některé havarijní situace mohou snést odklad a být řešeny s časovým odstupem, jiné naopak odkládání nesnesou a latí tu s trochou nadsázky, že „včera už bylo pozdě“. Například prasklé topení v třeskutých mrazech, kde se počítá každá minuta, a kdy vás chlad v domácnosti může ohrozit i na životě.

vývod kanalizace

Havarijní služba Kanalizace instalatéři je nonstop záležitost, jak to známe u hasičů, policie a zdravotníků, tedy Integrovaného záchranného systému. Ten zasahuje primárně u život ohrožujících stavů, ale stejně záslužnou práci odvádí i instalatérské firmy. Některé havarijní situace mohou vyústit i k demolici objektu nebo k jeho sesuvu, pokud se problém neodhalí včas, jako např. i prasklého vodovodního potrubí v domě, kdy je jeho majitel někde daleko na cestách.

Instalatérskou profesi bychom si tedy měli zálohovat i pro takovéto situace a mít včas uložený telefonický kontakt, neboť nikdo z vás nedokáže odhadnout, kdy se vám ucpe odpadní stoupačka, zda náhodou nepraskne radiátor, přestane fungovat bojler kvůli obrovskému nánosu vodního kamene nebo se neuvolní těsnění a nezačne někde ve sklepě či v garáži protékat voda.

Voda – topení – plyn – to jsou tři základní segmenty práce instalatéra a v těchto oblastech se také pohybuje rozsah havarijních situací. Týká se to tedy jakýchkoli poruch na topení, ohřevu vody pomocí karmy nebo bojleru, vodovodních rozvodů v domech a bytech, odpadního potrubí a všech typů kanalizace.