Chceme stavět rodinné hnízdo

Pokud nás touha vede tímto směrem, tak proč ne, stavba vlastního hnízdečka má samozřejmě svoje výhody. Především člověk bude vědět úplně všechno o historii stavby, o materiálu, který byl použitý, kudy vedou rozvody elektřiny, vody, topení, atd. Jakmile se v budoucnosti vyskytne problém, tak se bude snadněji řešit. Výhodou je i to, že si domeček vytvoříme podle představ. Určíme velikost, tvar, ale i umístnění samotných místností, kde asi tak co budeme chtít. Ovšem, než začneme, tak je třeba popřemýšlet o místě, kde budeme stavět.

pozemky

Pozemek není jediným problémem, který nás může tak trochu uvést do rozpaků. Další na řadě mohou být finanční prostředky, kdy není snadné získat úvěr jak na pozemek, tak na stavbu. Takže než začneme pátrat, kde budeme stavět hnízdečko, je dobré si zjistit dostupné informace u bankovních i nebankovních subjektů. Možná nás mile překvapí spíše druhá varianta, kdy zase není až tak vzdálená od bankovních nabídek, https://nebankovni-hypoteka-cz.cz/aktuality/kazdeho-tu-reseni/ má skutečné řešení pro více problémů, než je sen o stavbě domu.

Nákup pozemku

Stavba musí někde začít a tou bude výběr a zakoupení pozemku. Jak ale neprohloupit a vybrat správně? I zde totiž můžeme udělat fatální chybu, která nepůjde vzít zpět.

pozemek

1. Je pozemek stavební?
Dům musí bezpochyby na něčem stát. Ovšem ne každá parcela je určená pro zástavbu. Zjistíme to jednoduše na katastrálním nebo příslušném Městském úřadu. V katastru nemovitostí je tak určeno, zdali se v dané lokalitě dá stavět nebo ne. To má podstatný vliv na další vývoj naší stavby.

2. Je zde možnost připojení na sítě?
Nemáme zrovna na mysli internetové, to je to nejmenší, ale inženýrské. Mělo by nás zajímat, zdali je k samotnému pozemku vedený vodovod, kanalizace, elektřina, případně plyn. To budeme potřebovat vědět, a pokud ano, jsou přípojky funkční a zkolaudované? Pokud ne, musíme počítat s další a to ne malou investicí navíc.

3. Co je pod zemí?
Mnohdy podceňovaný geologický posudek prozradí víc, než si jen můžeme myslet. Pokud tu jsou spodní vody a nemají dostatečnou výšku, tak to může nechat dopad na celé stavbě v pozdější době.