Co je to americká hypotéka, a jaké jsou její výhody?

Pojem americká hypotéka je poslední dobou hitem mezi lidmi, kteří si potřebují půjčit větší obnos peněz. O co se jedná? Proč americká? Tato hypotéka byla, a stále je velmi populární právě v Americe, a i u nás už si získává své příznivce. Jedná se totiž o úvěr s hypotečními prvky. Často se pak setkáváme s pojmem americká hypotéka bez registru Americkahypoteka.

mince, brambora a kalkulačka

Jak to funguje?

Americká hypotéka je vlastně formou bezúčelové půjčky, avšak s parametry podobnými těm hypotečním. Tuto půjčku si můžete vzít na financování čehokoliv, a to s úrokem, jaký dostanete jedině u hypotéky. Ručíte pak vlastní nemovitostí, z jejíž odhadní ceny můžete získat půjčku ve výši až 70%.

Výhody americké hypotéky

Výhody tohoto úvěru jsou právě ty, že neprokazujete účel půjčky, a můžete si tak klidně půjčit třeba milion na koupi nového automobilu, či zaplacení pohledávek.

Socha Svobody

Kde žádat o americkou hypotéku?

Tuto hypotéku nabízejí jak banky, tak i nebankovní společnosti, které však mnohdy tolerují i záznamy v registru, nebo nižší příjmy. Zatímco v bance je vyřízení jakékoliv větší půjčky během na dlouhou trať, kdy se ztrácíte v záplavě papírování, a ve chvíli kdy už si myslíte, že máte vyhráno, musíte doložit další formality, nebankovní společnosti zvládají vyřídit půjčku velmi rychle, a s mnoha benefity. Odhad ceny nemovitosti zařídí na své vlastní náklady, a vy se pak nemusíte zatěžovat ani tímto krokem.

Jak zjistit, která hypotéka pro mě bude nejlepší?

Nejsnazším krokem bude kontaktovat nezávislého specialistu, který se orientuje v bankovních, i nebankovních hypotékách, a pomůže vám najít i vyjednat hypotéku s co nejvýhodnějšími podmínkami právě pro vás.

Jaká je doba splácení, a úroková sazba?

Doba splácení se obvykle odvíjí od věku žadatele, a výše půjčky. Na tomto kroku se pak domlouváte s věřitelem, dle vašich možností, a jeho nabídky. Úroková sazba se pak pohybuje v různé výši, a to v závislosti na mnoha faktorech, jako třeba záznamy v registru, výše příjmů, a mnoho dalších. Úroková sazba je zde však nižší, než je tomu u běžných úvěrů.