Nezařazené

Jak uchovat bazén čistý

Nestojí to za to, několikrát se zchladit za těch největších veder a zaplatit za to tím, že se ošíváte, drbete, škrábete, mažete kdejakými volně dostupnými mastičkami a nakonec dost možná i zamíříte k lékaři, aby vás prohlédl a dal vám něco silnějšího na předpis. Nestojí za to zadělat si kvůli několika vykoupáním na kožní problémy. K čemuž může snadno dojít. Když nedostatečně dbáte na čistotu bazénové vody.
bazén v interiéru
To víte, do takové vody se může hravě dostat pěkných pár prevítů, jež její kvalitu zhoršují. Mohou tam napadat listy, semena a větvičky z kolem rostoucích stromů, může tam přistát i leccos z vegetace rostoucí na trávníku, protože třeba namátkou taková ochmýřená semena pampelišky nedokážou odolat volání dálek a ne vždy doletí tam, kde nejsou na škodu, může se nám tam vyráchat nebo aspoň napojit nějaký tvor, u kterého člověk nikdy neví, jak je na tom s hygienickými návyky a neduhy, a konec konců ani člověk vesměs neleze do bazénu čisťounký a tak i on trochu přispěje.
kachničky v bazénu
A pak v takové vodě leccos plave, leccos v ní klesne na dno a kromě občasného zvíření vody se to od něj ani nehne, což je prostředí ideální k tomu, aby se v něj zabydlel i nějaký ten potenciálně škodlivý mikroorganismus. Který může navzdory své malosti poškodit i samotného člověka.
A protože lidstvo o tomto riziku už dávno ví, měli by se příslušníci lidského rodu starat, aby měli vodu vždy čistou. Aby jim v ní neplavalo ani to, co je vidět, ani to, na co by člověk potřeboval mikroskop, aby to zaregistroval očima. Protože je to i v jejich zájmu.
Protože .
A když se člověk zamyslí nad tím, co by pro svůj bazén mohl udělat, napadne ho nějaké úplně jednoduché počínání, tedy třeba lovení větších nečistot pomocí síťky na tyči nebo pravidelné vyměňování vody.
Anebo ho napadne, že to jde dělat i na vyšší úrovni. Tedy že si lze pořídit techniku, jež odvede všechnu tu dost možná i obtěžující a hlavně neefektivní práci za něj.
Vždyť si takový člověk přece může pořídit na to ve vodě plovoucí bazénovou filtraci a na to, co přistálo na dně, bazénový vysavač. Zařízení, které se nemůže nelíbit, jehož pomoc nelze neocenit. Protože takový bazénový vysavač odstraní nečistoty ze dna snadno a rychle a riziko, že by se mohla voda začít kazit, tak rapidně klesá. A s tím klesá i to výše zmíněné nebezpečí, tedy třeba riziko kožních problémů.
Stačí si vybrat ten správný model, rozhodnout se mezi automatickou nebo manuální variantou, ale to už je vaše věc.
Na možná úskalí související s nečistotou ve vodě jste byli upozorněni a je jen na vás, jak s touto informaci naložíte.

růžový kruh