Jak opravit hliníková kola?

Oprava kol doma svépomocí není nic, co byste nedokázali, ovšem je nutné říct, že si doma poradíte hlavně se základní opravou. Pokud potřebujete náročnější opravu, či si nejste jistí, zda byste zvládli i tu jednoduší, svěřte raději svá kola do rukou odborníků. Kola by měla být vždy v perfektní kondici, aby vám zajišťovala plynulou a bezpečnou jízdu. Na trhu najdete spoustu odborníků, kteří se vašich kol rádi ujmou a za rozumné peníze. Obraťte se třeba na opravu hliníkových kol renovace-disku.cz.

auto

Správná konstrukce kol má velký vliv na jízdní vlastnosti vašeho automobilu. Pokud jsou vaše kola poškozená, auto se bude chovat při jízdě nepředvídatelně a může vám stoupat spotřeba paliva. Každopádně, auto s poškozenými koly by nemělo vyjet na silnici, proto při vážnějším poškozením neprodleně vyhledejte pneuservis.

Pokud se ale jedná o lehčí poškození, jako je například odřené kolo od nešikovného parkování, různé oděrky, škrábance, rýhy a podobně, ty si zvládnete opravit i doma. Stačí vám na to jen pár věcí, šikovné ruce a trpělivost.

kola

Nejprve zbavte kolo starého laku, až bude matné. Vezměte si na to hrubý brusný papír, nejlépe ten nejhrubší, který seženete. Stírání laku zabere nějaký čas, ale při troše trpělivosti to zvládnete. Poté vezměte o něco jemnější papír a upravte jím veškeré nedokonalosti, aby pozdější nános barvy byl dokonale hladký a jednolitý. Poté, co máte kola dokonale obroušená, je musíte odmastit. Na to použijte buď odmašťovací přípravky či technický benzín. Dejte si pozor, abyste odmastily opravdu každý kousíček. Když jsou kola odmaštěná a suchá, vyrovnejte všechny nedokonalosti pomocí tmelu. Ten pak opět zbruste, abyste dosáhli hladkého a vyrovnaného povrchu na celé ploše. Poté použijte plnič a opět použijte brusný papír. Nakonec naneste na kola barvu v několika tenkých vrstvách. Když jste s barvou spokojení, nechte ji zaschnout a přestříkejte ji bezbarvým lakem. A je hotovo, vaše kola vypadají opět jako zbrusu nové.