Je skleněné zábradlí vhodné i pro běžné domácnosti?

Je pochopitelné, že lidé chtějí, aby jejich domov vypadal co nejlépe, i když každý o tom, co to znamená, má poněkud jiné představy. Někteří tíhnou ke staršímu stylu, plnému dřeva a teplých barev, jiní se shlédli v moderně, kde je prim chrom a kovový lesk.

Ať už je to však jakkoliv, není pochyb o tom, že chceme, aby s naším vybraným stylem ladila každá součást domu. A to se týká i zábradlí, ať už toho schodišťového nebo balkónového.

Ti, kteří dávají přednost tradičním stylům, mají práci často ulehčenou. Obvykle stačí použít dřevěný typ, jehož je poměrně velký výběr. Případně může být v kombinaci s kovem, ten by však měl být natřen vhodnou barvou, aby nekazil celkový dojem.

balkon1

Ti, kteří chtějí mít své obydlí moderní, naopak obvykle sáhnou po kovu, často ve stříbrné barvě, případně chromu. Tento vhodně doplňuje vzhled jejich domu. Avšak ani dřevo, ani kov nejsou ani zdaleka jedinými materiály, které lze použít.

I na našem trhu se totiž objevilo skleněné zábradlí kmkdesign.cz. To známe všichni nejspíše z obchodních center, kde se stalo standardem. A není divu, přeci jen zde musí umožnit zákazníkům plný rozhled po všech obchodech. Ovšem co když jej chceme domů? Je to možné?

Ano, možné to je. Jen je potřeba se připravit na to, že bude vyžadovat podstatně častější údržbu, má-li si zachovat svůj vzhled po dlouhou dobu. V první řadě je to pravidelné otírání a leštění, podobně jako je tomu u zrcadel či oken. To platí zvláště máte-li malé děti, které na skleněnou část často sahají, či domácí zvířata, která si o něj opírají svůj vlhký čumák.

sidlo2

Zde je také třeba poznamenat, že ačkoliv název tomu nenapovídá, rozhodně není celé ze skla. Ve skutečnosti se jedná o skleněné desky na kovové konstrukci. Ta má obvykle chromový lesk, a je potřeba ji tedy také často zbavovat otisků prstů.

Nakonec záleží jen na vás, zda si jej vyberete. Jen si buďte vědomi vyšší ceny a vyšších nároků na péči, ať později nelitujete.