Z čeho se vyrábí a kde se dají využít sáčky s klopou

Polypropylenové sáčky s uzavírací klopou – ty se většinou používají pro balení předmětů k přímému prodeji, které jsou vystavené v regálech obchodů, případně ve skladových prostorách. Takto se balí zejména textil, bytové doplňky, polštáře, prostěradla a povlečení, dárkové předměty, hračky, knihy a časopisy, kalendáře a celá řada dalších drobností. Jde o transparentní (průhledný) materiál, zdravotně nezávadný, ideální i pro kontakt s dětskými hračkami nebo potravinami.

trička na regále

Polypropylen je také vhodný do prodejen zdravé výživy a potravin, takto lze zabalit sypané čaje, zrnkovou kávu, obilné instantní kaše a vločky, sušené ovoce a další výrobky v sortimentu potravinářských trvanlivých výrobků.

Polyetylen – uzavírací klopa se zhotovuje i u polyetylenových sáčků, jde o tzv. LDPE (nízkohustotní) polyetylen. Výhodou polyetylenu vůči polypropylenu je jeho větší tvarová přizpůsobivost, není tolik lomivý a nemačká se, toho lze využít při balení drobností, např. galanterie, drobných součástek apod., které skladujeme v zásuvkách.

obchod s textilem

Výhody a vlastnosti sáčků s klopou

Jednoduché uzavírání – klopa se jednoduše přehne a zalepí lepicí vrstvou, není to sice důkladně hermeticky uzavřený spoj, ale postačí pro běžné účely, jako je skladování zboží v obchodech a věcí v domácnosti, které není nutné striktně chránit před vodou, vysokou vlhkostí a prachem. Pro tyto účely se vyrábí sáčky s uzavíracím zipem, které lze využít i pro tekuté složky, např. potraviny skladované v chladničce či v mrazáku.

Trvanlivost – oba druhy plastů se již desítky let využívají jako balicí materiál, jehož trvanlivost je v řádu let až desítek let. Můžeme takto dlouhodobě uchovávat cokoli v domácnosti dlouhou dobu při běžné pokojové teplotě i za působení mrazu. Samozřejmě je možné využít oba druhy sáčků s klopou i pro transport na dlouhé vzdálenosti, materiál se nerozpadne ani vlivem nízkých teplot, ani při nízkém tlaku vzduchu, což je případ např. letecké přepravy.