Kokosové žně

Kolik produktů z kokosu vlastně znáte? A co o nich víte? Pro nezasvěcené máme malou příručku, která vám pomůže se v nich zorientovat a především se dozvědět něco o jejich prospěšných účincích na naše zdraví.

Kokosová voda

Kokosová voda je plná živin, které vašem tělu přináší pozitivní účinky na zdraví. Je z 94% tvořena vodou, a jen malé procento představují tuky. Jednou z nejdůležitějších vlastností je její schopnost rehydratovat organismus v krátké době. Navíc je výborným zdrojem elektrolytů, které potřebujeme doplňovat především po fyzické námaze. Pomáhá také jako prevence tvorby ledvinových kamenů.

coco-607349_1280

Kokosový cukr

Prospěšnost kokosového cukru na lidský organismus pravděpodobně nemusíme příliš rozvádět. Ale jako základní body je určitě vhodné zmínit, že je to přírodní sladidlo, které oproti rafinovaným cukrům obsahuje živiny a minerály a má vysoké nutriční hodnoty, které zároveň zdraví prospívají, namísto běžného cukru, který zdraví škodí.

Kokosový olej

Kokosový olej se používá jak v kuchyni, tak v kosmetice. Obojí je hitem posledních několika let a kokosový olej je tak velice populární produkt. Na kokosovém oleji můžete smažit, můžete jej použít k pečení, do vaření či do zálivek. Populární metoda bělení zubů je potom převalování kokosového oleje v ústech jednou denně na pár minut. Výsledky se dostaví malinko později, ale můžete si být jisti, že se dostaví.

coconut-oil-on-wooden-spoon-2090575_1280

Kokosové mléko

A nakonec všemi oblíbené kokosové mléko. Opět známe jeho užití jak v kuchyni, tak v kosmetice. V kuchyni je velice populární jako alternativa běžného mléka. Můžete z něj připravovat omáčky či polévky. V dnešní době dostanete koupit také veganské sýry vyrobené právě z kokosového mléka. Chuť čistě kokosového mléka je sice nasládlá, ale v omáčkách či polévkách se chová velmi neutrálně a „nezkazí“ tak chuť, které chcete docílit. Můžete z něj připravit tradiční svíčkovou, koprovku či jiné omáčky.