Na co se při stěhování nejčastěji ptáme

Pomůžete mi nábytkem – přenášení nábytku je pro stěhováky rutinní záležitost a v dnešní době tam patří i různé montážní práce v této souvislosti. Dokonce se nemusíte přímo stěhovat a lze se stěhovací firmou domluvit pouze montáž nově zakoupených skříní, postelí, stolů či komod, anebo jejich přemístění v rámci rodinného domu na jiné místo. Podmínkou nebývá ani rozsah těchto prací, může jít o jedinou šatní skříň anebo o kompletní kuchyňskou linku.

rozkládací postel

Přestěhujete mě na jeden zátah – stěhování rodinného domu na dlouhé vzdálenosti stovek kilometrů by mělo proběhnout naráz, a v takovém případě by se hodilo objednat termín i na optimální hodinu. Výhodný může být pro obě strany i noční přesun, pokud na to stěhovací firma přistoupí. Měli byste tedy předem vědět, zda má stěhovací firma potřebný vozový park, aby to u větších zakázek zvládla.

obývací pokoj

Poradíte si i s těžkými věcmi – většina stěhovacích firem si poradí i s klavírem nebo trezorem, ale raději se ptejte, abyste se ujistili. Zvláště, pokud máte doma např. starou hoblovku, soustruh či tabulové nůžky v domácí dílně. Mezi problematické předměty však mohou patřit i velmi dlouhé koberce, starožitný nábytek, křehké vzrostlé rostliny v objemných květináčích nebo obří akvária.

Zajistíte mi balicí materiál – stěhovací firmy obvykle počítají s tím, že zákazníci poptávají i kartonové krabice a balicí materiál, i když je poměrně snadné opatřit vše na Internetu v některých e-shopech. Stěhováci vám mohou krabice i pronajmout, záleží vždy na vzájemné dohodě.

Stěhujete za každého počasí – výběr termínu pro levné stěhování v Pardubicích Stěhování Mamut by neměl být omezen přírodními živly, samozřejmě až na ty extrémní, jako jsou tornáda či povodně. V zásadě by nemělo vadit, pokud vás zastihnou trvalejší dešťové srážky, husté sněžení, mlha nebo námraza či letní tropická vedra. Stěhováci bývají připraveni i na tyto situace a je to spíše na vás, abyste dokázali všechny vaše věci důkladně zabalit a proti dešti či sněhu nebo prudkému slunci zabezpečit.