O něčem se nemá vědět

Jsou věci, o který se všeobecně ví a nikomu to nevadí. Případně to vadí někomu, komu by to vadit mělo, a pak není od věci, když se to rozšíří mezi lidi. Ale zrovna tak existují i záležitosti, které by se skutečně mely držet raději pod pokličkou, a jsou i informace, které se vysloveně nesmí na veřejnost dostat. A to ani tehdy, když jsou ještě relevantní, ani tehdy, když už jsou dále neupotřebitelné.

drť k recyklaci

Pokud je pak něco opravdu tajné, musí se to pochopitelně schraňovat někde v bezpečí, stranou nepovolaných lidí. Jenže je logické, že nic nemusí být využitelné navěky, a když už něco postrádá praktický smysl, nemá cenu se o to dál starat. Informace a materiály, jež jsou dále nepoužitelné, by někde v trezorech jenom zabíraly místo a překážely, ostraha něčeho takto zbytečného by se jenom prodražovala a možná i představovala permanentní riziko, že to nakonec přece jenom někdo vynese na světlo světa. A když tak nějaké ty záležitosti nejsou více zapotřebí, ale přesto by se o nich neměl nikdo dozvědět, je rozhodně žádoucí je kvalitně zlikvidovat. Postarat se o to, aby tyto zmizely natolik dokonale, že už je nikdo nikdy nedokáže, jakkoliv využít.

rozřezaný papír

Něco se dá dejme tomu spálit. Ale co kdyby se to odfláklo a v popelu ještě zbylo něco, co by se dalo zneužít? Papír se dá i roztrhat, ale co kdyby si někdo dal tu práci a zase si ty útržky poskládal? Mohlo by to být třeba i zlé.

Skartace dokumentů Praha: http://ekoskart.eu/ je tu od toho, aby k podobnému problému nikdy nedošlo. Když se provede skartace dokumentu v Praze ve spolehlivé firmě, je jisté, že papírové dokumenty stejně jako jiné nosiče, doklady a podobně zmizí jednou provždy. To, co je zde zlikvidováno, už nikdo dohromady nedá. A tajemství, do nichž nepovolaným lidem nic není, tak zůstanou navždy utajena. Což je v některých případech skutečně žádoucí.