Nezařazené

Propast internetu každodenní

Mnozí z nás si myslí, že ti, co zneužívají, jsou často neznámí cizinci, kteří lákají na internetu nahé fotky a videa z malých dětí, mladistvých a důvěřivců a oběti jsou často zakomplexované chudinky, které samy svou hloupostí poskytly cizincům nástroj nejhroznější a pro lidskou psychiku nejničivější.
Ale to vůbec není pravda. Nejčastějším pachatelem takových činů, zejména rozšiřování nahých fotek a videí a zneužívání, jsou ti nejbližší, nebo možná ti, co nejbližšími byli.
hloupý člověk

Když se žena rozejde

Často se stává, že když jsou dva spolu, tak se občas najde nálada na lehké sexuální dopisování a posílání fotek, zvláště dneska, když to není nic složitého. Horší je to, že když se rozejdou, ať už z jakéhokoliv důvodu a ten jeden to nenese dobře, může se stát, že takové fotky dříve posílané s láskou, se stanou ničivým nástrojem pomsty. Své o tom ví hned několik žen, které si také takto posílali fotky se svým přítelem, poté se rozešli a za chvíli viděly své vlastní nahé fotky na nejrůznějších pornostránkách a fórech, kde si o ně psali nadržení komentátoři a divní chlapíci s fedorami a obrázkem animovaných pořadů v profilovce. I když žena ví, kdo je pravděpodobně rozeslal a podá trestní oznámení, nikdo už to nedokáže napravit, stačí, aby si fotky někdo uložil a poté je nahrál znovu. Mnohdy se ani fotky úplně z webu nesmažou, a tak tam zůstávají dál.
zoufalá žena

Obrana? Žádná není

Bránit se proti tomu jinak, než nekonečným mazáním a žádáním administrátorů stránek, aby takové fotky mazali, nejde. Je to zkrátka začarovaný kruh, oběť klidně může vymazat i tisíce fotografií ze stovek stránek, a za den je všechno nahráno znova, a ještě v hojnějším počtu.

Recept na prevenci neexistuje, jedině důvěra, že ten, komu fotky posílám, je potom takto nezneužije. A to je možná nejsmutnější fakt na tom celém. Zdali to riziko za to stojí, to musí posoudit daní jedinci, kterých se to týká – mnohem lepší ale je spát s klidným svědomím a prostě si na toho druhého počkat ve staré dobré realitě. Pak už zbydou alespoň jenom ty vzpomínky.

4/5 - (4 votes)