Www

Stroj na čištění koberců Rotovac splní vaše očekávání

Máte doma kusový nebo metrážový koberec? Tak si toho považujte, protože prostí venkovští lidé za feudalismu byli takovým vymoženostem vzdáleni a nemohli si dopřát takový komfort, jaký mohli zahlédnout zpravidla jen v sídlech bohatých šlechtických rodů. Chodili převážně bosky po studené a tvrdé podlaze a jak známo, naše chodidla jsou velmi citlivá na doteky, takže nám právě měkký a hřejivý povrch může navozovat lepší psychickou pohodu. Něco jiného je totiž chodit naboso v létě venku po měkkém trávníku a jiný zážitek máte ze studené keramické dlažby uvnitř bytu.

krémový koberec

Komfort versus údržba

Udržovat koberec v relativní čistotě není vůbec obtížné, pokud jej pravidelně vysáváte. Nepotřebujete k tomu smeták s hadrem a kbelík s vodou, vystačíte s obyčejným vysavačem. Co když se ale na koberci objeví nějaká skvrna nebo časem začne šednout a ztrácet svou původní barvu?

místnost s kobercem

Je všeobecně známo, že sáčkový vysavač odsaje pouze určitou část nečistot, zatímco některé se přichytí na vláknech a začnou je postupně obalovat. Zpočátku to není příliš markantní, až po určité době vám může připadat koberec jakoby prošlapaný a rozhodně ne tak atraktivní, jako když jste si jej přivezli domů první den.

Tehdy je čas na strojní čištění speciálními mechanismy, v tomto směru se kupříkladu v mnoha nezávislých recenzích osvědčil systém Rotovac. Jedná se o patentovanou technologii rotační hlavice s kartáči, která šetrně a přesto velmi důkladně a precizně zasáhne do kobercových vláken a doslova z nich vytáhne zašlapanou špínu. Za běhu stroje Rotovac, v průběhu čištění koberců v Praze https://www.wismont-cisteni.cz/, pak máte možnost takřka v přímém přenosu sledovat, jak se mění barva vyčištěného pruhu tkaniny, který můžete porovnávat s dosud nevyčištěnou plochou. Rozdíl bude markantní, koberec zas získá původní vzhled a zbavíte jej i případného nepříjemného zápachu.