Plánujete nákladnou rekonstrukci? Jakým způsobem jí zafinancovat?

Váš starý byt či rodinný dům už dávno není, co bývával. Není nic snazšího, než se pustit do rekonstrukce. Ovšem je potřeba si uvědomit, že rekonstrukce je velmi nákladná záležitost a jen málokdo má dostatek financí, aby jí mohl financovat z vlastních úspor. A tak na scénu přihází jediné možné řešení – hypotéka.

barevná skládačka

Hypoteční úvěr na bydlení patří v současnosti mezi nejoblíbenější úvěrové produkty. Je to primárně díky jeho výhodné úrokové sazbě, která se aktuálně pohybuje kolem 1,5%. Na trhu je však v současné době přebytek likvidity a banky musí doslova bojovat o každého nového žadatele. Společně s tím ale přibývá i počet zamítnutých žádostí. Jak je to vlastně možné? Za vším je zapotřebí hledat složitou legislativu a její přísně nastavené podmínky. ČNB totiž udává za povinnost všem bankovním poskytovatelům důkladnou lustraci každého žadatele. Pokud by tak neučinily, mohlo by to pro ně znamenat nedozírné následky. Žadatel by mohl celou smlouvu napadnout pro jej neplatnost a nadále by splácel úvěr dle svých finančních možností. Navíc by mu byly veškeré úroky prominuty.

dlaň s klíčem

Hypoteční úvěr na bydlení je účelový úvěr, kterým je možné primárně financovat vlastní bydlení. Hypotéka po insolvenci https://www.fahd.cz/hypoteka-bez-registru/, stavbu domu či koupi nemovitosti disponuje velmi příznivou úrokovou sazbou a je možné jí sjednat až na 30 let. Je ale svázána zástavou nemovitosti, kterou povětšinou banky i nebankovní poskytovatelé požadují. A nesmíme opomenout vstupní kapitál v 10% hodnoty hypotéky, který musí pocházet z vlastních úspor. Mnoho lidí však tento problém řeší dalším spotřebitelským úvěrem, který jim pokryje potřebných 10% hypotéky.

Krom hypotečního úvěru na bydlení, je možné ještě rekonstrukci financovat i tzv. americkou hypotékou. Ta nabízí výhodnější a benevolentnější podmínky, na druhou stranu ale i vyšší úrokovou sazbu.