Nezařazené

Záclony a závěsy jsou opět v módě

Záclony i závěsy mají své místo v interiéru. V dnešní době se opět vrátili do oken a dělají velkou parádu. Jak, ale správně vybírat tak, aby nepůsobily kýčovitě a interiéru prospěly? Obrovskou nabídku najdete v různých eshopech na internetu. Nevýhodou tohoto nákupu je, že záclonu ani závěs nevidíte na vlastní oči a v tom horším případě přijdete o peníze. Může se tedy stát, že Vám nedorazí přesně to, co jste si zakoupili, a Vám zůstanou jen oči pro pláč.
závěs ve dveřích.jpg
Ale nemůžeme hanit všechny eshopy. Stále jich je na webovém trhu několik, které jsou nejen férové, ale také poctivé a přinášejí pro své klienty opravdu kvalitní zboží z tohoto sortimentu. I tak dbejte při nákupu přes internet ostražitosti a vyhledejte si na daný eshop recenze. Pokud ovšem chcete před nákupem záclonu nebo závěs vidět, není nic lehčího než daný obchod s tímto zbožím navštívit. Pokud je obchod opravdu na úrovni, tak zaměstnává prodavačky, které jsou školené a rády Vám poradí i s výběrem. Některé galantérie Vám dokážou dokonce ušít záclonu na míru dle Vašich parametrů. Jedná se, ale o placené služby.

tv na zdi.jpg

Pár pravidel při nákupu záclony nebo závěsu

Jak záclony tak také závěsy by měli ladit s interiérem. Pokud máte moderní byt a v něm i moderní zařízení nebojte se jít do záclon lesklých, barevných nebo celoplošně potištěných. Pokud máte byt se starším nábytkem, zvolte klasickou bílou záclonu například s krajkou. Nicméně je dobré pamatovat, že není bílá jako bílá. Může Vás totiž v obchodě překvapit zjištění, kolik odstínů bílé na trhu existuje. Pamatujte také na správný rozměr záclony. Záclona musí přes okno přesahovat. Ono pokud vyplní jen výklenek okna, nepůsobí to vůbec dobře. Proto je důležité raději dvakrát měřit a jednou stříhat. Dle odborníků je ideální přesah okolo 30 centimetrů. Pokud si nevíte ovšem s nákupem závěsu či záclony rady, nebojte se oslovit profesionální designéry. Ty Vám přesně podle typu Vašeho bydlení navrhnou tu správnou záclonu a zajistí ji ve vhodné firmě.