Chcete bydlet v dřevostavbě?

Pořídili jste si stavební parcelu a nyní přemýšlíte, jaký typ stavby bude pro vás tou nejvhodnější variantou? Pokud nechcete čekat celé měsíce, než vám odborná firma postaví dům z cihel, zkuste popřemýšlet o montované stavbě. Ta bude postavená za pár týdnů a navíc s daleko menšími finančními náklady. Tento typ staveb pochází z Kanady a Skandinávie, ale postupem času se stává oblíbeným typem bydlení i u nás. Tak proč mu nedát šanci?!

Dřevěný interiér

Víte, o jakou technologie se vlastně jedná?
Neustále se rozvíjející technologie ve stavebnictví jsou dnes už pravidlem. Mnoho majitelů je si tímto faktem dobře vědomi. V takovém případě už nebývá otázka pouze počáteční investice, ale je potřeba uvažovat i z dlouhodobého hlediska. Hlavním faktorem pak může být rychlost pořízení nebo úspora energií.

Za jak dlouho se budu moci nastěhovat?
Chcete si pořídit nízkoenergetický dům na klíč v podobě právě dřevostavby? V takovém případě se budete moci nastěhovat už za necelé čtyři měsíce. Zdá se to skoro neuvěřitelné, ale je to tak. Může za to hlavně moderní technologie a prefabrikovaná výroba jednotlivých dílců.

Základ celé konstrukce tvoří celodřevěný rám, který je opláštěný pomocí velkoformátových dřevěných dílců. Mezi konstrukci a jednotlivé dílce je vstřikována izolační pěna, která dokáže udržet v domě stálou teplotu. I když se jedná o nízkoenergetickou stavbu, součástí stavby mohou být i topná tělesa společně s kvalitními nerezovými komíny Top-mobilnidomy, které splňují ty nejpřísnější normy a vyhlášky. Samotná výroba a instalace je velmi individuální záležitostí a odvíjí se od konstrukce dané stavby.

Dřevěná konstrukce

Výhody těchto druhů staveb:

  • Krátká doba výstavby
  • Velmi nízká pořizovací cena
  • Znatelná úspora při vytápění
  • Ekologická varianta bydlení

Nevýhody:

  • Omezená variabilita a možnost dispozičního řešení
  • Nelze dodatečně upravit svépomocí