Holandsko – ideální země pro cykloturistiku

Největší devízou pro všechny cyklisty, kteří navštíví Holandsko, je krajina, ve které nehrozí prudké stoupání, ani krkolomné sjezdy. Rovina, která se vine celou zemí, umožňuje celodenní výlety i do vzdálenějších míst. Typickým znakem pro místní podnebí je zamračená obloha s občasným deštěm. Takže si nezapomeňte přibalit vhodné nepromokavé oblečení. Pokud se vydáte na cyklovýlet do přímořských letovisek, připravte se i na silnější větry, které na pobřeží vanou. Pokud se ocitnete v jejich protisměru, budete mít co dělat i když si přeřadíte na nejlehčí převod. Jízda písečnými dunami ovšem za trochu námahy stojí.
Větrný mlýn v Holandsku
V přímořských vesničkách budete obdivovat jejich starobylou zachovalost a pohostinnost místních obyvatel. Podél pobřeží je ke zhlédnutí množství muzeí a galerií, seznamující návštěvníky s dávnou minulostí Holandska. Za návštěvu rovněž stojí rozsáhlá expozice výroby místních sýrů. Která se po staletí nezměnila a výrobky jsou dodneška vyváženy do celého světa. Na konci prohlídky jsou tyto chuťově zajímavé kousky sýrů nabízeny k ochutnání. Anebo si je zájemci mohou zakoupit pro ochutnání s přáteli. Dalším zajímavým místem, které si rozhodně nenechejte na svých cyklovýletech ujít, je návštěva největší květinové burzy. V malém městečku Aalsmeer. Na její prohlídku si vyhraďte alespoň půl dne. Ani nemusíte být milovníky kytek a přesto vás jejich krása v tomto množství očaruje. Každý den tu od šesti hodin ranních začíná dražba nabízených květin, které poté putují do všech koutů světa. Tuto prohlídku je možné spojit s návštěvou větrného mlýna. Ty jsou zachovávány v původním stavu.
Holandsko – zastavení u moře
A prohlídku v něm vede fundovaný průvodce. Nejčastějším cílem všech cyklistů je Amsterdam. Hlavní město Holandska, které všechny uchvátí svoji krásou. Kulturním centrem je Královský palác, který stojí rovněž za prohlídku. Tím, že je celé město protkáno vodními kanály, nalezneme tu i nejméně 1200 mostů. Průjezd celým městem je pro cyklisty příjemný. Ve většině případů mají na silnicích přednost před řidiči automobilů.