Vánoční výzdoba domova

Vánoce jsou krásným obdobím, kdy máme naše byty a domy většinou vyzdobené a voňavé. To je ten pravý Vánoční domov. Jak ho vytvořit?
Tak především představa toho pravého domova je u každého z nás naprosto jiná. Zatímco já mám ráda krásný zdobený interiér, můj muž ocení spíše čistý interiér bez zbytečných lapačů prachu (jak se sám vyjádřil). Takže si nejprve rozmyslete, jak chcete, aby váš domov vypadal.
Domov není jen o dekoraci ale především o celkovém dojmu, takže i o vůních. Vánoce musí vonět. Pokud pečete Vánoční cukroví, pak máte v podstatě vystaráno. Vánoční cukroví vám domov provoní takovým způsobem, že už nebudete muset na nic sáhnout. Pokud si cukroví spíše objednáváte, pak jednoduše zapalte Vánoční svíčku, uvařte Vánoční punč a jednoduše provoníte domov svými oblíbenými vůněmi.
perníková chaloupka
Vánoční dekorace jsou krásné, především proto, že jsou opravdu jednoduché. Tradiční dekorace je především perníková chaloupka, ozdobená cukrovou polevou. Ta se navíc na světle jemně třpytí a tím dává chaloupce a celému domovu ještě o to větší punc svátečnosti. Další krásnou a tradiční dekorací je adventní věnec, z přírodních materiálů, který se většinou skládá z přírodních smrkových větviček, navázaných na věnec, dozdobených šípky, vánočními ozdobami či jinými dekoracemi. Na bodce poté dáte čtyři svíčky a zapalujete je postupně jednu podruhé, každou adventní neděli. Na Vánočním stole vám tak budou svítit čtyři svíčky a doplní krásnou atmosféru domova.
vánoční cukroví s kořením
Pokud se vám nechce vyzdobovat domov již s prvním adventním týdnem a chcete si výzdobu ulehčit, klidně ji nechte až na štědrý den, společně se zdobením vánočního stromku. Ten také může mít různé varianty. Můžete mít krásný stromeček, ozdobený pouze perníčky či stromek s různými barevnými baňkami. Snažte se, aby vám dekorace mezi sebou ladily a netloukly se.